Освітній процес

ВПРОВАДЖУЄМО  БАЗОВИЙ  КОМПОНЕНТ ДОШКІЛЬНОЇ  ОСВІТИ

На сьогодні одним із основних напрямів державної освітянської політики в Україні визнано модернізацію системи дошкільної освіти з урахуванням принципів демократизації, гуманизації, індивідуалізації педагогічного процесу. В її основу покладено пріоритетність дошкільної ланки в єдиній національній системі неперервної освіти, а основним завданням визначено своєчасне становлення і повноцінний розвиток життєво компетентної творчої особистості з раннього дитинства.

З огляду на це, пріоритетним напрямом діяльності дошкільного закладу  є спрямування освітнього процесу на реалізацію нової редакції Базового компонента дошкільної освіти (затверджено наказом МОіН №615 від 22.05.12) - Державного стандарту дошкільної освіти. Базовий компонент дошкільної освіти в новій редакції скеровує педагогів на цілісний підхід до формування дитячої особистості, підготовку її до органічного, безболісного входження до соціуму, предметного і природного довкілля через освоєння основних видів життєдіяльності, а також у напрямку забезпечення реальної наступності та безперервності між дошкільною та початковою ланками, інтеграції родинного і суспільного виховання.

Педагогічному   колективу  дошкільного закладу особливу увагу необхідно приділяти вирішенню таких питань:

* забезпечення рівних стартових можливостей для подальшого успішного шкільного навчання всім дітям старшого дошкільного віку;

* збереження та зміцнення фізичного, психічного і духовного здоров'я дітей з раннього віку;

* підвищення якості дошкільної освіти.

Підготовка дітей до школи має відповідати вимогам та критеріям оцінки дошкільної зрілості дитини. Така підготовка передбачає фізичний, емоційний, пізнавальний і особистісний розвиток дитини, готовність до взаємодії з довколишнім світом - вона забезпечує адаптацію дитини до нового соціального статусу - школяра. Сформованість самосвідомості, уміння співвідносити свої бажання і можливості, здатність уявляти себе в минулому, теперішньому і майбутньому часі, орієнтуватись у своїх основних правах і обов'язках характеризує дошкільну зрілість дитини та її психологічну готовність до систематичного навчання в школі.