Інклюзивна освіта в ЗДО

Визнання Україною Конвенції ООН "Про права дитини" та Всесвітньої декларації про забезпечення виживання, захист і розвиток дітей посилило увагу до проблем дітей, які мають ті чи інші відхилення в розвитку, зумовило необхідність розробки цілеспрямованих дій держави для створення найсприятливіших умов для забезпечення їхньої самоактуалізації, активної участі в системі сучасних суспільних відносин. Інтегрування дітей з особливостями психофізичного розвитку в загальноосвітній простір України як один із напрямів гуманізації системи освіти відповідає пріорітетам державної політики та полягає в особистісній орієнтації освіти, створенні рівних можливостей для дітей в здобутті освіти.

Світова статистика констатує тенденцію збільшення народжуваності дітей з порушеннями психофізіологічного розвитку. На жаль, Україна не є вийнятком.

Навчання, виховання, корекційно-реабілітаційна допомога таким дітям забезпечуються системою спеціальної освіти (спеціальні заклади, спеціальні групи в дитячих садках і загальноосвітніх навчальних закладах, навчально-реабілітаційні центри тощо).

Останніми роками все більше батьків дітей з особливими потребами обирають для своїх дітей інші форми здобуття освіти, зокрема інклюзивне навчання.

Інклюзивна освіта - це система освітніх послуг, що базується на принципі забезпечення основного права дитини на освіту та права навчатися за місцем проживання. Це передбачає створення освітнього середовища ,яке відповідає потребам і можливостямкожної дитини незалежно від особливостей її  психофізіологічного розвитку.